Lidhje

Disa të plagosur në Londër si pasojë e trazirave të dhunshme


Disa të plagosur në Londër si pasojë e trazirave të dhunshme
Disa të plagosur në Londër si pasojë e trazirave të dhunshme

Disa oficer të policisë britanike u plagosën dhe një numër njerëzish u arrestuan kur shpërthyen trazira mbrëmë në një lagje të Londrës.

Protesta për vrasjen fatale të një 29 vjeçari nga policia të enjten që filluan në mënyrë paqësore u kthye në dhunë. Disa ndërtesave, makinave dhe autobuzëve iu vu zjarri para se të vendosej përsëri rendi.

Turma prej disa qindra njerëzish theu xhamat dhe plaçkiti dyqane në distriktin Totenham në veri të Londrës.

Policia po patrullon tani zonën përmes shqetësimeve për trazira të tjera sot.

XS
SM
MD
LG