Lidhje

Kosova shënon Ditën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara


Kosova shënon pavarësinë e SHBA-së
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

Sado e papërkryer demokracia në Shtetet e Bashkuara, ajo mbetet e vlerësuar në shumë vende të botës, përfshirë në Kosovë, ku me një veprimtari simbolike u shënua dita e pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Në përgëzimet me rastin e këtij përvjetori, vlerësohet se mbështetja e Shteteve të Bashkuara në çdo hap të ecjes së Kosovës drejt lirisë, pavarësisë dhe zhvillimit ishte vendimtare dhe e pazëvendësueshme.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG