Lidhje

Kosovë, dita e të zhdukurve


Në Kosovë është shënuar dita ndërkombëtare për personat e zhdukur. Pesëmbëdhjetë vjet pas përfundimit të luftës, nuk dihet asgjë për fatin e rreth 1 mijë e 700 njerëzve, pjesa më e madhe shqiptarë. Familjarët e të zhdukurve dhe veprimtarët humanitarë kërkojnë më shumë përpjekje të autoriteteve vendase e ndërkombëtare për zgjidhjen e kësaj çështjeje.

Kosovë, dita ndërkombëtare e të zhdukurve
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

XS
SM
MD
LG