Lidhje

Regjistrohen subjektet politike për zgjedhjet e 8 qershorit


Në Kosovë 31 subjekte politike të të gjitha komuniteteve janë regjistruar për të marrë pjesë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të tetë qershorit. Në mesin e tyre janë edhe pesë subjekte politike serbe, përfshirë edhe nismën qytetare serbe e themeluar në vitin 2013 dhe e mbështetur nga Beogradi. Autoritetet në Kosovë thonë se janë duke bërë përgatitje për zgjedhje të lira e demokratike dhe shmangien e përvojës së zgjedhjeve parlamentare të vitit 2010 që u përshkuan nga shumë parregulls.
Zgjedhjet parlamentare në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00
XS
SM
MD
LG