Lidhje

Kampioni në bilardo, Eklent Kaçi, në turneun botëror në Nju Jork


Eklent Kaçi, përfaqësues i Shqipërisë në sportin e bilardos dhe fitues i disa kupave në turne të ndryshme në Evopë dhe Amerikë, është rikthyer në qytetin e Nju Jorkut për të mbrojtur dy tituj kampion të një viti më parë. Turneu për kupën e botës që filloi më 19 prill e ka vënë 19 vjeçarin Kaçi në rrugën, që ai shpreson se do ta çojë drejt titullin kampion bote edhe për disa disiplina të tjera të bilardos ku ai renditet në vendet e dyta dhe të treta. Kolegu ynë Kastriot Haxhiaj bisedoi me Eklent Kaçin para fillimit të turneut botëror në Nju Jork.

Eklent Kaçi në Nju Jork për të mbrojtur dy tituj kampion
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG