Lidhje

Ekspozitë me instrumenta muzikore popullore


Ekspozitë me instrumenta muzikore popullore
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Në Muzeun Historik të Tiranës, koleksionisti i njohur Ermal Sela ka hapur një ekspozitë me instrumenta muzikore popullore. Sela dhe shumë koleksionistë të tjerë po punojnë fort që të ruajnë këto objekte të historisë së kulturës shqiptare.

XS
SM
MD
LG