Lidhje

Ellis: Kosova duhet të forcojë sundimin e ligjit dhe ekonominë


Ellis: Kosova duhet të forcojë sundimin e ligjit dhe ekonominë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:11 0:00

Ellis: Kosova duhet të forcojë sundimin e ligjit dhe ekonominë

Zyrtarja e lartë e Agjencisë Amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar, Margot Ellis, i tha Zërit të Amerikës se Kosova duhet të përqendrohet në forcimin e sundimit të ligjit dhe zhvillimin ekonomik. Ajo tha se vendi ende po përballet me sfida në fushën e drejtësisë dhe u zotua për vazhdimin e mbështetjes së organizatës së saj e cila që nga përfundimi i luftës ka investuar mbi 800 milionë dollarë në Kosovë.

Ellis: Kosova duhet të forcojë sundimin e ligjit dhe ekonominë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:11 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG