Lidhje

Greqia unifikon ligjet për lejet e qëndrimit


Greqia njoftoi se do të unifikojë legjislacionin për lejet e qëndrimit për emigrantët e huaj. Nga vendimi pritet të përfitojnë disa mijëra emigrantë shqiptarë të cilët prej vitesh nuk kanë arritur të ripërtërijnë dokumentet. Sipas autoriteteve greke projektligji i ri shkurton kategoritë e lejeve të qëndrimit si dhe lehtëson praktikat për përfitimin e lejeve nga fëmijët e emigrantëve.

please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00
Direct link
XS
SM
MD
LG