Lidhje

BE mbështet fushatën "Unë mbroj fëmijët" në Shkodër


Fushata “Unë Mbroj Fëmijët” në Shkodër
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00

Qendra e Informimit e Bashkimit Europian në Shkodër po mbështet fushatën e ndërgjegjësimit “Unë Mbroj Fëmijët”, si pjesë e mbështetjes së organizatave joqeveritare dhe komuniteteve lokale. Sipas përfaqësueseve të këtyre organizatave, dhuna ndaj fëmijëve është sot e pranishme jo vetëm brenda familjes, por edhe në komunitet dhe në shkolla dhe se shkak për dhunë janë gjendja e vështirë ekonomike e familjeve, divorcet e prindëve apo fenomeni i gjakmarrjes.

Fushata “Unë Mbroj Fëmijët” në Shkodër
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG