Lidhje

Shkodër, BE prezanton projekt për menaxhimin e fatkeqësive natyrore


"Katastrofat nuk njohin kufij" është projekti më i fundit i finacuar nga Bashkimi Europian, i prezantuar ne Shkoder, që synon rritjen e nivelit të bashkëpunimit të strukturave të emergjencave civile në Shqipëri dhe Mal të Zi, për perballimin e situatave si përmbytjet, apo tërmetet. Këto fenomene kane prekur disa herë zonën ndërkufitare mes dy vendeve fqinjë.

Shqipëri: BE projekt për menaxhimin e fatkeqësive natyrore
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG