Lidhje

EULEX, ngrihen akuza për korrupsion


Në Kosovë, kryetari i gjyqtarëve të EULEX-it, Malcolm Simmons, ka dhënë dorëheqjen, duke e akuzuar këtë mision për përfshirje në korrupsion.

Zyrtarë të këtij misioni dhe të Bashkimit Evropian thanë se janë duke hetuar pretendimet e gjykatësit Simmons, i cili sipas tyre, është po ashtu nën hetime, për të njëjtat pretendime të ngritura kundër tij.

Akuza për korrupsion ndaj EULEX-it
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG