Lidhje

Fatmir Mediu komenton zgjedhjet në SHBA


Deputetë të Kuvendit të Shqipërisë ndoqën nga afër procesin zgjedhor të 6 nëntorit në Shtetet e Bashkuara, dërguar nga OSBE-ja si pjesë e një grupi monitoruesish afatshkurtër.

Pjesë e këtij grupi ishte dhe deputeti Fatmir Mediu, kryetar i Partisë Republikane. Zëri i Amerikës bisedoi me zotin Mediu lidhur me çështje të reformës zgjedhore, debatin që ka krijuar në Shqipëri mos dekretimi nga presidenti Ilir Meta i zotit Sandër Lleshi për postin e ministrit të Brendshëm, si dhe të tjera çështje të debatit politik në vend.

Intervistë me Fatmir Mediun, Kryetar i PRSH
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:40 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG