Lidhje

Ceremoni e festime për përvjetorin e Pavarësisë në Shqipëri


Festa e Pavarësisë në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

Në Shqipëri u festua 104 vjetori Shpalljes së Pavarësisë, ngjarje që i hapi rrugën krijimit të shtetit shqiptar. Në ceremonin zyrtare, të mbajtur në Vlorë, ishte i pranishëm edhe Presidenti Bujar Nishani si dhe përfaqësues të qeverisë dhe autoritete vendore. Festime u zhvilluan edhe në Tiranë, Shkodër dhe Ulqin.

Festa e Pavarësisë në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

XS
SM
MD
LG