Lidhje

Festivali i filmit dokumentar, DOKUFEST, këtë vit online


Festivali i filmit dokumentar, DOKUFEST, këtë vit online
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:31 0:00

Në Kosovë këto ditë po zhvillohet për herë të 19-të festivali ndërkombëtar i filmit dokumentar dhe të shkurtër. Festivali që tradicionalisht mbahet në Prizren, këtë vit ka kaluar online për shkak të kufizimeve të pandemisë, duke ndikuar në ekonominë dhe jetën kulturore të qytetit. Korrespondentja jonë, Edlira Bllaca, ishte në Prizren dhe na dërgoi këtë kronikë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG