Lidhje

Filmi "Happy feet 2 " nis transmetimin në kinematë amerikane


Filmi "Happy feet 2 " nis transmetimin në kinematë amerikane

Aktorët Robin Uilliams dhe Elijah Wood janë mes atyre që interpretojnë në filmin “Happy feet 2".

Aktori Elijah Wood shpjegon se në këtë film personazhi i pinguinit Mumble, i cili ka qenë heroi i filmit të parë, vjen ndryshe. Mumble ka krijuar familje dhe përjeton përvojat e tij si prind, përballë kërkesave të të birit.

Përveç Elijah Wood dhe Robin William në filmin “Happy Feet 2” interpretojnë edhe aktorë të njohur si Brad Pitt dhe Matt Demmon që kanë hedhur zërat e dy krrillave, të quajtur respektivisht Will dhe Bill.

Premiera e filmit “Happy Feet 2” është mbajtur në datën 17 në Rusi, Singapoor dhe Tailandë. Nga dita e djeshme ky film është i pranishëm edhe në kinematë amerikane.

XS
SM
MD
LG