Lidhje

Shqipëri: Përmbytjet dhe mjedisi


Shqipëri: Përmbytjet dhe mjedisi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Ekspertë të pavarur dhe veprimtarë të shoqërisë civile në Tiranë pohojnë se përmbytjet e fundit në zonat jugore mund të shmangeshin, nëse nuk do të ishin dëmtuar pyjet dhe lumenjtë. Nisma “Mbill Pemën Tënde” po organizon vullnetarë në qytete të ndryshme për të vazhduar mbjelljen e fidanëve të reja. Përfaqësues të saj pohuan se shumë banorë të fshatit nuk kujdesen më për tokën dhe nuk mbjellin pemë.

Shqipëri: Përmbytjet dhe mjedisi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Shiko komentet (3)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG