Lidhje

Kompania "Fortune" ndihmon fuqizimin e grave të Kosovës


Hana Qerimi dhe Melita Ymeraga, dy pronare biznesesh në Kosovë, ishin pjesë e një program të financuar nga Departamenti i Shtetit, në bashkëpunim me kompaninë "Fortune" për të ndihmuar në fuqizimin e grave.

I hartuar në formën e një partneriteti mes sektorit privat dhe atij publik, programi synon t’u japë grave aftësi dhe eksperiencë për t’u bërë drejtuese të bizneseve të tyre, komunitetit dhe vendit. Në një intervistë për Zërin e Amerikës ato folën për përvojën e fituar nga ky program.

Intervistë me Hana Qerimin dhe Melita Ymeraga
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:44 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG