Lidhje

Ulqin, fotoekspozitë e doganës së Tivarit nga viti 1928


Ulqin, fotoekspozitë e dokumentave doganore nga viti 1928
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Arkiva e Ulqinit hapi ekspozitën fotodokumentare “Zyra Doganore e Tivarit, dokumentacioni për lejekalimet dypronsore nga viti 1928”. Për herë të parë në ekspozitë prezantohen dokumente dhe fotografi që dëshmojnë për aktivitetin gjatë periudhës mes dy luftrave botërore në zonën kufitare midis Malit të Zi dhe Shqipërisë. Ekspozita dëshmon për banorët e brezit kufitar përgjatë Liqenit të Shkodrës dhe Lumit Buna si dhe shkëmbimet psa funksionalizimit të pikave kufitare midis dy vendeve.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG