Lidhje

Gazetaria hulumtuese në Mal të Zi


Gazetaria hulumtuese në Mal të Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Gazetarët e mediave në gjuhën shqipe në Mal të Zi po bëjnë përpjekje që me shoqërinë civile të themelojnë një rrjet të gazetarëve hulumtues.

Në këtë kuadër gazetarët e komunitetit shqiptar në vazhdimësi po zhvillojnë trajnime me metodat dhe teknikat e përgatitjes së raporteve hulumtuese në luftën ndaj korrupsionit dhe parregullsive të ndryshme në pushtetin vendor dhe më gjerë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG