Lidhje

Gjendja e lirisë së shtypit në Turqi; situata e karikaturistëve politikë


Gjendja e lirisë së shtypit në Turqi; situata e karikaturistëve politikë
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:11 0:00

Si shumë gazetarë të tjerë në Turqi, karikaturistët politikë e kanë vuajtur shtypjen e lirisë së medias nga presidenti Erdogan. Kronika në vazhdim flet për njërin nga karikaturistët më të njohur të Turqisë dhe se si i është përshtatur ai punës nën presion.

XS
SM
MD
LG