Lidhje

Masa për frenimin e narkotikëve në Lazarat

  • Raimond Kola

Policia e Gjirokastres nisi sot nje seri masash per te frenuar perhapjen e kultivimit te bimeve narkotike ne fshatin Lazarat. Policia tha se permes pikave te kontrollit ndaloi disa automjete me uje dhe me pleh organik qe dyshohet se sherbenin per procesin e kultivimit te hashashit.Sipas policise rreth 60 punetore nga zona te ndryshme te Shqiperise u ndaluan tek prisnin automjetet per te udhetuar per pune ne siperfaqet me hashash ne kete fshat.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG