Lidhje

Përdorimi zyrtar i gjuhës shqipe në Malin e Zi


Përdorimi zyrtar i gjuhës shqipe në Malin e Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

Pas kërkesave të vazhdueshme të faktorit politik shqiptar dhe pas ndërhyrjes së faktorit ndërkombëtar në Parlamentin e Malit të Zi, atje ka filluar përdorimi zyrtar i gjuhës shqipe.

XS
SM
MD
LG