Lidhje

Mal i Zi: Fillon përdorimi zyrtar i gjuhës shqipe


Pas kërkesave të vazhdueshme të faktorit politik shqiptar dhe pas ndërhyrjes së faktorit ndërkombëtar në Parlamentin e Malit të Zi, atje ka filluar përdorimi zyrtar i gjuhës shqipe. Analistët e pavarur në Mal të Zi e mirëpritën përdorimin e gjuhës shqipe në Parlament ku, siç shprehen ata, 25 vjet pas pluralizimit politik, realizohet një nga të drejtat më themelore të pakicave në vend.

Përdorimi zyrtar i gjuhës shqipe në Malin e Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG