Lidhje

Gjykata e Posaçme në Kosovë


Gjykata e Posaçme në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

Parlamenti i Kosovës do të diskutojë të mërkurën zgjatjen e mandatit të Misionit të Bashkimit Evropian për sundimin e ligjit dhe krijimin e një gjykate të posaçme që do të trajtojë pretendimet për krime lufte në Kosovë.

XS
SM
MD
LG