Lidhje

Gjyqtari amerikan flet për sistemin gjyqësor shqiptar


Gjyqtari amerikan flet për sistemin gjyqësor shqiptar
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:02 0:00

Përse është sistemi gjyqësor në Shqipëri kaq i korruptuar dhe jofunksional? Si duhet kuptuar pavarësia e gjyqësorit? Me këto pyetje iu drejtuam një anëtari të Gjykatës së Lartë të Los Anxhelosit, i cili do të japë mësim në Shqipëri muajin e ardhshëm.

XS
SM
MD
LG