Lidhje

Gjyqtari amerikan Czuleger për sfidat e gjyqësorit në Shqipëri


Gjyqtari amerikan flet për sistemin gjyqësor shqiptar
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:02 0:00

Përse është sistemi gjyqësor në Shqipëri kaq i korruptuar dhe jofunksional? Si duhet kuptuar pavarësia e gjyqësorit? Me këto pyetje iu drejtuam një anëtari të Gjykatës së Lartë të Los Anxhelosit, i cili do të japë mësim në Shqipëri muajin e ardhshëm. Stephen Czuleger është pjesë e një programi Fulbright që synon të mbështesë brezin e ri në sistemin shqëtar të drejtësisë. Gjykatësi ishte në studion tonë të Los Anxhelosit nga ku bisedoi me kolegen Rudina Dervishi mbi pritshmëritë për procesin e reformave në drejtësi.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG