Lidhje

Kushte të rënda në burgjet e Greqisë

  • Raimond Kola

Kushte të rënda në burgjet e Greqisë

Në Greqi situata e burgjeve, ku vuajnë dënimet edhe disa qindra shtetas nga Shqipëria, vazhdon të jetë mjaft problematike. Qarku i Janinës njoftoi së fundi një raport inspektimi në burgun e këtij qyteti, duke vlerësuar me shqetësim mbipopullimin dhe kushtet e vështira ku jetojnë të burgosurit.

XS
SM
MD
LG