Lidhje

Greqi, qytetarët japin ndihma për Shqipërinë


Patra

Krahas emigrantëve shqiptarë në Greqi, qindra qytetarë grekë po ndihmojnë për familjet e prekura nga tërmeti në Shqipëri.

Në disa zona ata iu bashkuan fushatave të solidaritetit të komuniteteve shqiptare. Ndërkohë vetë emigrantët po bëjnë thirrje për menaxhimin sa më të mirë të ndihmave nga autoritetet shqiptare.

Korrespondenti i Zërit të Amerikës Raimond Kola ishte në Patra dhe përgatiti një kronikë:

Solidaritet në Greqi me familjet e prekura nga tërmeti në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00


Facebook Forum

XS
SM
MD
LG