Lidhje

Grevë e ish të dënuarve politikë


Një grup ish të dënuarish politikë të regjimit komunist nisën sot një grevë urie, duke kërkuar dënimin e figurës së diktatorit Enver Hoxha dhe dëmshpërblimet e burgimit të tyre të padrejtë.

Ata thanë se greva është pa afat, dhe në nisje të saj u përplasën me forcat e rendit. Ndërkaq, zëvendës-ministrja e mirëqenies sociale, tha se po përpiqet të përshpejtojë dëmshpërblimet, në krye të të cilave janë gratë dhe ish të burogsurit e moshuar.
Greva e të përndjekurve
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG