Lidhje

SHBA: Reagime për grevën në Shqipëri


Greva ish te perndjekurve politik
Kolegu ynë Ilirë Ikonomi intervistoi ish të burgosurit politikë, Viktor Martini në Boston dhe Lek Mirakaj në Nju Jork, si dhe profesorin e asociuar pranë Universitetit të Nju Jorkut, Shinasi Rama, lidhur me grevën e ish të burgosurve politikë në Shqipëri. Ata miorën pjesë të shtunën në një protestë të organizuar në Nju Jork nga Forumi Shqiptaro-Amerikan per Demokraci.

Shiko komentet (9)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG