Lidhje

Ekspozitë në SHBA me fotografi nga koleksioni Marubi


Në Stamford të shtetit Connecticut u hap mbrëmë një ekspozitë me dhjetra fotografi nga koleksioni i famshëm Marubi, të sjella nga muzeu me të njëjtin emër në Shkodër. Për herë të parë, artdashësit amerikanë dhe komuniteti shqiptar në SHBA kanë rastin të shijojnë nga afër fotografi bardhë e zi të cilësisë së lartë, që pasqyrojnë një kujtesë të rrallë vizuale të identitetit shqiptar. Në Stamford ishte kolegu ynë Ilir Ikonomi.

Ekspozitë e koleksionit Marubi në SHBA
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:53 0:00

Shiko komentet (4)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG