Lidhje

Shtatorja e Hasan Prishtinës në Shkup


Në kuadër të 100 vjetorit të pavarësisë së shtetit Shqiptar, sot në Shkup u ngrit shtatorja e atdhetarit Hasan Prishtina. Po ashtu është mbajtur një konferencë me pjesëmarrjen e historianëve e akademikëve nga viset shqiptare në rajon dhe diasporë mbi veprimtarinë e Hasan Prishtinës, i cili është vlerësuar për vizionin e tij dhe është cilësuar si një figurë poliedrike.

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG