Lidhje

Një helikopter rrëzohet mbi një ndërtesë të Nju Jorkut


Një helikopter u përplas të hënën mbi një grataçelë në zemër të Manhatanit dhe sipas njoftimeve piloti ka gjetur vdekjen.

Makina të shumta të ekipeve të shpëtimit shkuan në vendngjarje dhe qindra vetë u evakuuan.

Shkaku i rrëzimit është ende i panjohur.

Duke folur nga vendngjarja, guvernatori i shtetit të Nju Jorkut, Andrew Cuomo u tha gazetarëve se kur helikopteri u rrezua, në grataçielë ndodhi një zjarr por çdo gjë u vu shpejt nën kontroll.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG