Lidhje

Media Arkivi

Tiranë: Ligji për arsimin e lartë


Në Tiranë, parlamenti po shqyrton një projekt-ligj për arsimin e lartë në mesin e kundërshtimeve nga qarqet akademike dhe nga opozita. Një grup studentësh dhe pedagogësh po protestojnë përpara parlamentit, ku mbahet seanca plenare.

XS
SM
MD
LG