Lidhje

Holli i Famës së kompozitorëve nderoi grupin e ri të këtij viti me vlerësime dhe muzikë


Holli i Famës së kompozitorëve nderoi grupin e ri të këtij viti me vlerësime dhe muzikë
Holli i Famës së kompozitorëve nderoi grupin e ri të këtij viti me vlerësime dhe muzikë

Holli i Famës së kompozitorëve festoi grupin e ri të këtij viti me vlerësime dhe muzikë.

Kënga “It Was A Very Good Year” e Ervin Drakes u nderua nga kompozitorët e Hollit të Famës në një ceremoni ku morrën pjesë Billy Joel, Bill Medley, Chaka Khan, Garth Brooks e të tjerë.

Ervin Drake nuk hyri në hollin e famës por këngëtari 24 vjeçar, artist i nominuar për çmimin Grammy mori çmimin Hal David Starlight, çmim që vlerëson kompozitorët e rinj.

Në fjalimin e tij të pranimit të çmimit ai ia dedikoi gjithçka nënës së tij. Gjatë ceremonisë pati disa interpretime si ai nga Billy Steinberg dhe Tom Kelly, I’ll Stand By You dhe Leon Russell A Song For You.

XS
SM
MD
LG