Lidhje

Fuqizimi ekonomik i gruas në Kosovë


Në Shtetet e Bashkuara ndodhen këto ditë pjesëmarrëset nga Kosova të programit “Hope Fellowships” i organizuar nga Këshilli Kombëtar Shqiptaro-Amerikan dhe i financuar nga Agjencia amerikane e Zhvillimit Ndërkombëtar, USAID. Disa nga anëtaret e programit për këtë vit morën pjesë në një diskutim këtu në Uashington mbi temën e fuqizimit ekonomik të gruas në Kosovë. Aktiviteti u zhvillua në mjediset e Institutit Kombëtar Demokrat dhe u ndoq nga kolegu Julian Zyla.
Konferencë mbi fuqizimin e gruas
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:51 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG