Lidhje

Huadhënia, forma kryesore e investimeve kineze në Ballkan


Huadhënia, forma kryesore e investimeve kineze në Ballkan
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:19 0:00

Pandemia e COVID-19 e ka vënë Kinën në foksus të analizave për raportet e vështira tregëtare me SHBA dhe vendet e Europës. Pas krizës së euros në vitin 2008 investimet kineze në Europë u rritën 50 herë.

XS
SM
MD
LG