Lidhje

Mbetjet e hirit vullkanik krijojnë një pamje mbresëlënëse


Pesë dekada më parë, astronautët e Shteteve të Bashkuara u përgatitën për vizitën e parë në hënë, duke udhëtuar në "Krateret e Hënës". Fjala është për parkun kombëtar të Hënës në Idaho, ku turistët mund të krijojnë një ide si është të ecësh në sipërfaqen e hënës. Parku kombëtar afër kraterit "City of Rocks", është një tjetër destinacion i njohur për ata që pëlqejnë të ngjisin shkëmbinj dhe që vijnë këtu nga të katër anët e globit. Vizitori i parqeve kombëtare, Mikah Meyer, pati mundësinë të eksploronte këto mrekulli të natyrës.

Parqet kombëtare në Idaho
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:01 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG