Lidhje

Iftar i organizuar nga Shkodra dhe Stambolli


Shkodra muslim holiday
Shkodra muslim holiday

Prej disa vitesh, Bashkia "Bajram Pasha" e Stambollit organizon Karvanin e Bereqertit, i cili udhëton nëpër vendet e rajonit të Ballkanit me mesazhin se vëllazëria nuk njeh kufij

Bashkia e Shkodrës dhe Bashkia "Bajram Pasha" e Stambollit organizuan mbrëmë një iftar për besimtarët muslimanë të Shkodrës, pjesë kjo e festimeve të përbashkëta në muajin e Ramazanit. Prej disa vitesh, Bashkia "Bajram Pasha" e Stambollit organizon Karvanin e Bereqertit, i cili udhëton nëpër vendet e rajonit të Ballkanit duke përcjellë mesazhin se Vëllazëria nuk njeh Kufij. Pas Shkodrës, Karvani i Bereqetit i Bashkisë "Bajram Pasha" te Stambollit do të udhëdojë drejt Kosovës.
Iftar i organizuar nga Shkodra dhe Stambolli
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00
XS
SM
MD
LG