Lidhje

Intervistë me Kryeinspektorin e Përgjithshëm Shkëlqim Hajdari


Intervistë me Kryeinspektorin Shkëlqim Hajdari
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:42 0:00

Në një intervistë me Zërin e Amerikës, Kryeinspektori i Përgjithshëm i Shqipërisë, Shkëlqim Hajdari, tha se vendi ka probleme në fushën e ushqimit, të ilaçeve, të ndërtimit, të ujërave, në miniera e në aspekte të tjera. Ai tha se inspektoratet e veçanta duhet të bëhen pjesë e rëndësishme për të goditur penalisht korrupsionin në këto fusha. Zoti Hajdari premtoi se institucioni i tij do të bashkëpunojë me faktorët ndërkombëtarë për të ndërmarrë këto përpjekje. Ky bashkëpunim, sipas tij, do të përfshijë USAID-in dhe inspektoriate të fuqishme të vendeve të zhvilluara. Ai premtoi se kjo veprimtari shpejt do të japë rezultate.

Intervistë me Kryeinspektorin Shkëlqim Hajdari
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:42 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG