Lidhje

Inspektoriati Ndërtimor nis një operacion për prishjen e ndërtimeve pa kriter në Himarë


Inspektoriati Ndërtimor po ndërmerr një operacion për prishjen e ndërtimeve pa kriter në Bashkinë e Himarës, në Jug të Shqipërisë.

Operacioni që do të vazhdojë përgjatë gjithë kësaj jave realizohet mbi të dhënat e Bashkisë së Himarës dhe ka nisur në zonën bregdetare të Qeparoit.

Operacioni po mbështetet nga forcat policore të ndihmës së shpejtë, por deri tani nuk njoftohet për rezistencë nga banorët që cënohen.

XS
SM
MD
LG