Lidhje

Interesimi për thesaret arkeologjike të Shkodrës


Interesimi për pasuritë arkeologjike të Shkodrës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Rreth 150 vjet më parë, personalitete të njohura të kulturës shqiptare shfaqën interesim për pasuritë arkeologjike të rajonit të Shkodrës. Zbulimet e tyre gjenden në pavionin e arkeologjisë në Muzeun Historik të Shkodrës. Ndërkohë, interesimi për thesaret arkeologjike të zonës është zbehur vitet e fundit, dhe zonat arkeologjike vazhdojnë të dëmtohen.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG