Lidhje

Turizmi në Shqipëri, arritjet dhe mangësitë


Intervistë për turizmin me Afërdita Elezin
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Në Shqipëri turizmi konsiderohet si një nga degët kryesore të ekonomisë, i vlerësuar si nxitësi kryesor i rritjes ekonomike të vendit. Megjithë numrin në rritje të turistëve, vendi ka ende probleme që lidhen me infrastrukturën.

Për të biseduar lidhur mbi këtë temë, arritjet dhe dështimet, çfarë duhet të përmirësohet, apo si mund të tërhiqen më shumë turistë në vend, “Zëri i Amerikës” zhvilloi një intervistë me zonjën Afërdita Elezi. Ajo është botuese e revistës turistike “Albanian Turism”, "Turizmi shqiptar", revistë e cila printohet në dy gjuhë.

Zonja Elezi ndodhet këto ditë në Shtetet e Bashkuara, me qëllimin për të reklamuar Shqipërinë si destinacion turistik tek diaspora shqiptare.

Intervistë për turizmin me Afërdita Elezin
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG