Lidhje

Aleksandër Biberaj: FRD, jo aleanca me parti të majta


Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Nënkryetari i FRD thotë se partia e tij i takon krahut të djathë të politikës shqiptare

2013 është një vit elektoral në Shqipëri, më 23 qershor do të zhvillohen zgjedhjet e përgjithshme. Panoramës politike i janë shtuar në këto zgjedhje disa parti të reja. Njëra prej tyre është e krijuar në maj të vitit të kaluar, ku bëjnë pjesë ish-figura të njohura të PD-së, si Bamir Topi, Gazmend Oketa dhe Aleksandër Biberaj. Nënkryetari i partisë Fryma e Re Demokratike, zoti Aleksandër Biberaj ishte i ftuar për një bisedë në studion e programit Ditari.

XS
SM
MD
LG