Lidhje

Dom Artur Jaku: lumnimi i martirëve nxit dënimin e krimeve


Në Shkodër të shtunën do të zhvillohet ceremonia e Lumnimit të 38 Martirëve që u pushkatuan nga regjimi komunist, për shkak të besimit në fe. Kjo ngjarja cilësohet si më e rëndësishmja pas vizitës së Papa Franceskut dhe Shenjtërimit të Nënë Terezës.

Në intervistën që i dha korrespondentit të Zërit të Amerikes, Pëllumb Sulo, Famullitari i Shkodrës, Dom Artur Jaku, thotë se Lumnimi i 38 martirëve duket se po e nxit shtetin shqiptar për të dënuar krimet e komunizmit dhe për të zhvilluar një proces të rregullt ligjor për rivlerësimin e veprës së tyre.

Intervistë me Dom Artur Jaku
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:14 0:00

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG