Lidhje

Intervistë me Ministrin e Shëndetësisë të Maqedonisë, Arben Taravari


Në studion e Zërit të Amerikës ishte i ftuar për një intervistë Ministri i Shëndetësisë në qeverinë e Maqedonisë, Arben Taravari. Ai është Sekretar i Përgjithshëm i Lëvizjes për Reforma, që bën pjesë në koalicionin qeveritar.

Zoti Taravari foli mes të tjerash, për reformat e qeverisë, si dhe për projektigjin për përdorimin e gjuhëve, ku përfshihet gjuha shqipe.

Intervistë me Arben Taravari, ministër në qeverinë e Maqedonisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:05 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG