Lidhje

Intervistë me zotin Petrit Selimi, koordinator për Sfidën e Mijëvjeçarin në Kosovë


Bashkërenduesi kombëtar në zyrën e Sfidave të Mijëvjeçarit në Kosovë, Petrit Selimi, thotë se brenda qershorit Kosova do të nënshkruajë marrëveshjen me korporatën amerikane, që do të mundësojë miliona dollarë investime në vend. Në një intervistë me kolegen Rudina Dervishi, zoti Selimi flet për sektorët e identifikuar për investime dhe se lufta kundër korrupsionit ndonëse e vështirë, po shënon përparime.

Intervistë me zotin Petrit Selimi
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:57 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG