Lidhje

Intervistë nga Vatikani me Dom Nik Ukgjinin


Intervistë nga Vatikani me Dom Nik Ukgjinin
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:43 0:00

Në ceremoninë e sotme ishin të pranishëm të paktën 13 kryetarë shtetesh dhe qeverish, ku gjithashtu të shumtë në numër ishin edhe ata të ardhur nga Shqipëria dhe Kosova. Nga Tirana përveç autoriteteve më të larta shtetërore ndodheshin edhe drejtuesit e opozitës.

Po ashtu pati dhe shumë klerikë të ftuar në këtë ceremoni. Mes tyre ishte dhe Dom Nik Ukgjini, klerik, njëkohësisht studiues dhe autor i disa botimeve lidhur me jetën dhe kontributin e disa figurave të shquara shqiptare, i cili u intervistua nga Zëri i Amerikës drejtpërsëdrejti nga Vatikani.

Intervistë nga Vatikani me Dom Nik Ukgjinin
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:43 0:00

XS
SM
MD
LG