Lidhje

Media Arkivi

Intervistë me Ministrin e Brendshëm të Kosovës, Skënder Hyseni


Ministri i Brendshëm i Kosovës, Skënder Hyseni, i tha Zërit të Amerikës se vendi i tij nuk ka qenë sa duhet i vemendshëm në të kaluarën ndaj rrezikut të ekstremizmit. Ndërkohë, tha ai, qeveria dhe shoqëria civile po vepron me agresivitet kundër këtij rreziku.

XS
SM
MD
LG