Lidhje

Ministrja Çitaku flet për integrimin evropian të Kosovës

  • Keida Kostreci

Një nga përparësitë dhe objektivat më të rëndësishme të Kosovës, është integrimi evropian. Liberalizimi i vizave dhe negocimi i marrëveshjes së Stabilizim Asociimit janë hapa thelbesorë drejt këtij objektivi. Për të diskutuar për këto çështje kishim sot të ftuar në emisionin Ditari Ministren e Integrimeve Evropiane, Vlora Çitaku, e cila këto ditë ka qenë për vizitë këtu në Shtetet e Bashkuara.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG